نحوه دریافت دیپلم رسمی - شرایط ورود به مدرسه بزرگسال و دریافت دیپلم رسمی فوری
اخبار آموزشی و تحصیلی البرز,  اخبار دیپلم رسمی

نحوه دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش برای ترک تحصیلی‌ها، دیپلم ردی‌ها و جاماندگان از تحصیل

شرایط ورود به مدرسه بزرگسال و دریافت دیپلم رسمی فوری چیست؟

 در صورتیکه فرد در زمان معین(تا ۱۸ سال)موفق به دریافت دیپلم در مدارس روزانه نشده باشد.( دیپلم ردی‌ها، ترک تحصیلی‌ها) یا دانش آموزان زیر ۱۸ سال که به دلایلی مثل ازدواج کردن دانش آموز، اجبار دانش آموز به اشتغال برای امرار معاش، امکان ادامه تحصیل در مدارس روزانه را نداشته باشند، می‌توانند وارد مدارس بزرگسال شوند.

دیپلم نظری آموزش و پرورش بزرگسال

دریافت دیپلم کاردانش بهترین پیشنهاد برای بزرگسالان می‌باشد زیرا دانش آموزان برای دریافت دیپلم نظری( دیپلم ریاضی فیزیک، دیپلم علوم تجربی و دیپلم علوم انسانی) باید ۱۰۵ واحد درسی را بگذرانند. و در هر ترم تعداد واحدی که دانش آموز می‌تواند انتخاب کند نهایتا ۲۳ واحد است، بنابراین برای تکمیل ۱۰۵ واحد در دبیرستان حداقل ۲/۵ سال زمان نیاز است و این زمان بسیار طولانی است. همچنین دانش آموزان باید حتما در کلاسها شرکت داشته باشند تا بتوانند در امتحانات پایان ترم نمره قبولی را کسب کنند زیرا ۴ درس تخصصی، در هر رشته نظری به صورت نهایی برگزار می‌شود و دانش آموز باید نمره حداقل ۷ را برای قبولی در امتحانات نهایی کسب کند و معلمان هیچگونه دخالتی در دادن نمره کمکی به دانش آموزان ندارند چون برگه‌های امتحانی در حوزه‌های امتحانی اداره کل آموزش و پرورش تصحیح می شود.

بین دیپلم نظری و دیپلم کاردانش کدام بهتر است؟

با توجه به دو دلیل ذکر شده در بالا، بهترین انتخاب برای دریافت دیپلم فوری با تضمین قبولی، دیپلم کاردانش است، با ثبت نام در مجتمع آموزشی جهت می‌توانید برای دریافت دیپلم فوری، دیپلم کاردانش و دریافت مشاوره رایگان اقدام نمایید.

نحوه دریافت دیپلم کاردانش از آموزش و پرورش

نحوه-دریافت-دیپلم-کاردانش

طبق استاندارد مجموعه نهم سازمان فنی و حرفه‌ای، دانش آموزان جهت اخذ دیپلم کاردانش باید ۱۰۵ واحد درسی را بگذرانند، یعنی درحدود ۵۴ تا۶۲ واحد دروس عمومی و ۲۴تا ۴۲ واحد مهارت فنی و حرفه‌ای که تغییر تعداد واحدها در دروس عمومی و مهارت‌ها بستگی به انتخاب رشته دیپلم دارد. دروس عمومی را باید در مدارس شبانه یا آموزش از راه دور به صورت حضوری یا غیرحضوری پاس کنند و مهارت را در آموزشگاه فنی و حرفه ای بگذرانند. در مجتمع آموزشی جهت می توانید همزمان دروس عمومی و مهارتی را ثبت نام نمایید، و از کمک ویژه ما برای دریافت دیپلم بهرمند شوید.

در شاخه کاردانش، کارآموزان امکان گذراندن دروس عمومی و دروس مهارتی را به طور همزمان دارند، بنابراین مدت زمان اخذ دیپلم کار و دانش برای افرادی که قبلا دروس عمومی را پاس نکرده باشند در حدود یک سال و نیم است ولی افرادی که قبلا تعدادی واحد گذرانده داشته باشند می توانند با گذراندن یک مهارت ۶ ماهه در مدت زمان  کمتری دیپلم رسمی بگیرند.

دیپلم فنی و حرفه ای آموزش و پرورش

دانش آموزانی که بصورت عادی در مدارس روزانه تحصیل کرده اند و از نظر سنی بزرگسال محسوب نمی‌شوند و موظف به اخذ دیپلم شبانه یا بزرگسال نیستند می‌توانند برای گرفتن دیپلم فنی و حرفه‌ای در یکی از هنرستان‌های زیر نظر آموزش و پرورش دیپلم فنی و حرفه‌ای بگیرند. اما برای بزرگسالان، امکان اخذ دیپلم با عنوان دیپلم فنی و حرفه‌ای وجود ندارد. و فقط مجازبه دریافت مهارت از سازمان فنی و حرفه‌ای هستند.

دریافت دیپلم رسمی با استعلام با موسسه جهت

 • موسسه جهت ارائه دهنده دیپلم رسمی کاردانش در کرج در رشته های گرافیک رایانه ، صفحه آرایی رایانه و طراحی طلا و جواهر ، تولید نهال و جنگلکاری ، پرورش و تولیدات زنبورعسل و کرم ابریشم ، تعمیرماشینهای ثابت کشاورزی ، فرآورده های لبنی مهارت های معتبر درسی ارائه میدهد.
  • شماره تماس برای دریافت دیپلم :
   ۰۲۶-۳۴۲-۱۰-۱۶۶
   ۰۲۶-۳۴۲-۱۰-۱۷۰
  • شماره موبایل مشاورین جهت :
   ۰۹۰۴-۵۹-۵۹-۵۸-۱
   ۰۹۰۴-۵۹-۵۹-۵۸-۲
   ۰۹۰۴-۵۹-۵۹-۵۸-۳
 • مشاوران جهت روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح الی ۷ شب در خدمت شما فراگیران گرامی برای مشاوره رایگان میباشند.
Call Now Buttonتماس - مشاوره رایگان